Forum Organizacji Pozarządowych zbliża się | Kujawsko-Pomorska Ekonomia Społeczna - ROPS w Toruniu

Informacje bieżące

Forum Organizacji Pozarządowych zbliża się

26 października w Młynach Rothera (Bydgoszcz) już po raz XXIII odbędzie się Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem Forum jest Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizatorem Forum jest Fundacja Pro Omnis.

„Zmieniajmy świat razem - innowacje na rzecz lepszej przyszłości"-  jako przewodnie hasło Forum jest spójne z nową perspektywą RPO, której cel jest ukierunkowany na partycypację społeczną. Sprzyja to rozwojowi demokracji lokalnej (poprzez wzmocnienie oddolnych inicjatyw obywatelskich), pobudzeniu i integracji środowisk lokalnych.
W ramach wydarzenia zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania z regionu i kraju, które powstają w trzecim sektorze i są ukierunkowane na rozwiązywanie problemów wokół lokalnych społeczności oraz innych równie ważnych obszarów. Wydarzenie ma na celu poprawę współpracy JST z organizacjami pozarządowymi oraz wymianę informacji związanych z działalnością trzeciego sektora w Regionie. 

Organizatorzy zachęcają do współtworzenia formuły tego spotkania oraz dają możliwość zgłaszania swoich potrzeb i uwag. W tym celu należy wypełnić krótką, anonimową ankietę, która pomoże dopasować treści najlepiej odpowiadające na potrzeby uczestników. Link do ankiety tutaj.